Mühür TÜV Kalibrasyon ayarları

Yurtiçi ve yurtdışı çalışan Tır, Otobüs, Kamyon ve Çekicilerin kullanmakta oldukları Takograf cihazlarının, yetkili bir Takograf Servisi tarafından kontrollerinin ve bakımlarının yapılmış olduğunu gösteren, yine bu yetkili Takograf Servisi tarafından mühürlenerek emniyet altına alınmak kaydıyle araca sertifika düzenlenmesine denir. Mühür Tuv her iki yılda bir Yetkili Takograf Servisi tarafından yapılır.


Takograf Tamiri

Servisimize gelen cihazlar gerekli test ve kontrollerden geçerek cihazda bulunan arızalar tesbit edilerek ilgili kişiye arıza tesbit raporu verilir. Yetkili veya ilgili kişiden alınan onayla tamir ve bakım işlemine başlanır.Gerekli bakım ve onarımlar yapıldıktan sonra cihaz test edilerek gerekli raporlar alınır ve araca montaj edilir. Cihaza yapılan işlemler servis formuna yazılarak bir nüshası müşteriye verilir, diğer nüshası servisimizdeki arşivde 1 yıl süre ile saklanır.

Bakanlık onaylı yetkili servis...

DİJİTAL TAKOGRAF SÜRÜCÜ KARTI ALMA

Dijital takograf kullanıcı-sürücü kartlarını alabilmek için öncelikle https://staum.tobb.org.tr adresine girerek online başvuru yapılması gerekmektedir. Online Başvurunuzu yaptıktan sonra İnternet sitesinde de yazdığı şekilde İlgili Ticaret odasına evraklarınızı götürerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

TAKOGRAF KULLANICILARININ DİKKATİNE

Takograf kullanan 1996-2004 arası Model kamyon ve otobüslerin Takograf Cihazları Muayene ve Damgalama Yönetmeliği  gereği araç muayenelerinden geçebilmeleri için Dijital Takograf Taktırma zorunluluğu vardır. Dijital Takograf taktırmayan  araçlar Muayeneden geçemeyeceklerdir.

DİJİTAL TAKOGRAF VERİ İNDİRME ANAHTARI

Veri indirme anahtarı ilgili yönetmelik ve kanunların zorunlu kıldığı dijital takograflardan veri indirme işlemini bu yönetmelik ve kanunlara uygun şekilde yaparak gerektiğinde bu bilgilerin bakanlık ve kontrol birimlerine sunulmasını sağlar.

TAKOGRAF CİHAZINIZIN MUAYENESİNİ YAPTIRDINIZ MI?

“Takograf Cihazları Muayene ve Damgalama Yönetmeliği” Gereği Takograf cihazınızın muayenesini yaptırmanız gerekmetedir. Yapılan muayeneler 2 yıl geçerlidir. Takograf muayenesi biten araçlarınızı Sanayi Bakanlığı Onaylı Firmamıza getirerek Kalibrasyon-Damgalama işlemlerini yaptırabilrsiniz.

Adres: Otosansit 37. Blok B14. sokak No:58 Yıldırım / Bursa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.